باشگاه بدنسازی بانوان

باشگاه بدنسازی بانوان در کنار وزنه ها و دستگاه های بدنسازی، کلاس های ورزشی مانند ایروبیک، پیلاتس، اسپینینگ و... را نیز برگزار میکند. باشگاه اختصاصی برای بانوان، با افزایش اقبال بانوان به ورزش، تاسیس شده و تمام وقت به ارائه خدمات بدنسازی میپردازند.

 

رفتن به باشگاه و ورزش کردن و کار کردن با دستگاه های بدنسازی، نسبت به گذشته متداول تر شده است. باشگاه بدنسازی بانوان در کنار وزنه ها و دستگاه های بدنسازی، کلاس های ورزشی مانند ایروبیک، پیلاتس، اسپینینگ و... را نیز برگزار میکند. باشگاه اختصاصی برای بانوان، با افزایش اقبال بانوان به ورزش، تاسیس شده و تمام وقت به ارائه خدمات بدنسازی میپردازند. در این مقاله در مورد اهمیت ورزش بدنسازی برای بانوان صحبت میکنیم و در ادامه باشگاه های بدنسازی بانوان در تهران، ارومیه و شهرهای دیگر را معرفی کرده و بهترین را معرفی میکنیم.


ورزش بدنسازی برای بانوان چیست؟


منظور از ورزش بدنسازی برای بانوان چه فعالیت هایی است؟بدنسازی به مجموعه حرکت هایی گفته میشود که با وزنه و دستگاه های مخصوص انجام میشود. بدنسازی موجب میشود که عضلات و ماهیچه ها در قسمت های مختلف بدن قوی تر شوند. بدنسازی و کار با وزنه چربی های بدن را از بین میبرد و ماهیچه ها فرم بهتری پیدا میکنند. در نتیجه بدن شما خوش فرم تر میشود.

 

آیا بدنسازی بانوان باعث تغییر فرم بدن آنها میشود؟


آیا بدنسازی بانوان باعث تغییر فرم بدن آنها میشود؟


برای پاسخ به این سوال ابتدا باید دلیل برزگ شدن ماهیچه ها در آقایان را بررسی کنیم. وقتی آقایان بدنسازی کار میکنند، هورمون تسترون که بدنشان وجود دارد، در کنار حرکات ورزشی موجب رشد و بزرگ شدن ماهیچه ها میشود. هورمون تسترون در بدن خانم ها به صورت بسیار ناچیزی وجود دارد؛ در نتیجه بدون مصرف هورمون، امکان مردانه شدن اندام زنان با بدنسازی وجود ندارد. 
بدنسازی بانوان فقط باعث کاهش چربی بدن، افزایش قدرت ماهیچه ها، بهتر شدن فرم بدن میشود. برای کسانی که با رژیم و ورزش های های هوازی استاپ وزنی داشته اند، توصیه میشود که مدتی با وزنه کار کنند تا این استاپ وزنی شکسته و هم مبدن خوش فرم تری داشته باشند.

 

باشگاه بدنسازی بانوان چه امکاناتی دارد؟


باشگاه بدنسازی بانوان چه امکاناتی دارد؟


امکانات باشگاه بدنسازی بانوان تفاوتی با باشگاه بدنسازی آقایان نداشته و همان دستگاه ها را بانوان هم استفاده میکنند  فقط باتوجه به قدرت بدنی و جسمی سنگینی وزنه ها را تنظیم میکنند. در باشگاه های بدنسازی بانوان وزنه ها از نیم کیلو شروع شده و یک کیلو یک کیلو بالا میرود. قدرت دستگاه ها هم باتوجه به قدرت بدنی بدنی هر شخص تعیین میشود.
در کنار تمامی این ها باشگاه های بدنسازی بانوان کلاس های ورزشی را برگزار میکنند که خانم ها به صورت گروهی با مربی ورزش میکنند. از جمله این کلاس ها میتوان به ایروبیک، پیلاتس، زومبا، اسپینینگ اشاره کرد که در کنار بدنسازی تاثیر زیادی در لاغری دارند.

 

بدنسازی چه فوایدی برای بانوان دارد؟


بدنسازی چه فوایدی برای بانوان دارد؟


هر ورزشی از جمله بدنسازی در مرحله اول تاثیر بسزایی روی سلامتی انسان دارد. از فواید عمومی ورزش که بگذریم به فواید خاص بدنسازی برای زنان میرسیم:


افزایش تراکم استخوانی و جلوگیری از پوکی استخوان


اولین و مهمترین تاثیر کار با وزنه و بدنسازی افزایش میزان جذب کلسیم، افزایش میزان بافت های استخوانی است. موضوع کم بودن تراکم بافت استخوانی مخصوصا در خانم های ایرانی یک مسئله بسیار شایع، در عین حال موضوع جدی است. چرا که کم بودن تراکم استخوانی موجب پوکی استخوان در سنین بالا میشود.در اثر پوکی استخوان شکستگی های جدی گریبان گیر بانوان میشود. گفته میشود که اکثر شکستگی های لگن خانم های ایرانی در سنین بالا هیچ وقت درمان نمیشود و این زنان توانایی حرکتی خود را از دست میدهند.
تحقیقات نشان میدهد که کار با وزنه های نسبتا سنگین میزان جذب و ساخت استخوان ها را بیشتر خواهد کرد.
افزایش قدرت عضلات و بهتر شدن قدرت بدنی به انجام کارهای روزانه کمک میکند. وقتی ماهیچه ها قوی هستند فشار کمتری به مفاصل و ستون فقرات می آید.


کاهش کمر درد و درد مفاصل 


همان طور که گفتیم افزایش قدرت عضلات باعث میشود فشار کمتری به مفصل ها مخصوصا زانو و همینطور کمر وارد شود. این مسئله موجب کاهش دردهای مفصلی میشود.


باشگاه بدنسازی بانوان در تهران


باشگاه های بدنسازی مخصوص بانوان در تهران وجود دارد که فقط مختص خانوم هاست و به آنها امکان ورزش در هر ساعتی از شبانه روز را میدهد.